Kosmetyki naturalne dla każdego


Wszędzie dookoła błyszczą kolorowe reklamy kosmetyków znanych marek poruszając w nas czułe konsumpcjonistyczne nuty. Warto jednak spojrzeć na ich skład, który niejednokrotnie jest daleki od ideału. Łacińskie nazwy, chemiczne wzory i procenty górują pod błyszczącą etykietką – a w tej kwestii podczas zakupów warto kierować się złotą zasadą mniej znaczy więcej. Kosmetyki naturalne mają krótszy skład, dzięki czemu wiemy, co kupujemy, a ich źródłem jest sama natura, gdyż tworzone są z naturalnych substancji i ich pochodnych. Nie tak, jak kosmetyki konwencjonalne, które w swoim składzie mogą mieć szkodliwe substancje. Ich działanie kosmetyków naturalnych jest potwierdzone przez miliony kobiet na całym świecie, gdyż kremy pięknie rozświetlają i nawilżają a szampony wspomagają odbudowę strukturę włosa od wewnątrz, a jest cała gama, w której każdy znajdzie coś dla siebie! Co więcej, są ekologiczne i produkowane w filozofii zero waste.
Nic dziwnego, że coraz więcej kobiet i mężczyzn omija większość standardowych półek w popularnych drogeriach i kieruje się w stronę produktów eko! Mają oni tę świadomość, że konwencjonalne kosmetyki mogą działać drażniąco na skórę, wysuszać i uczulać, a nawet zawierać w swoim składzie związki rakotwórcze!
Ostatnimi czasy obserwuje się rosnącą świadomość konsumencką, dzięki której coraz bardziej zauważamy wpływ naszych zakupów na środowisko i siebie samych. Kilka lat temu sukcesem zakończyła się kampania ograniczania jednorazowych reklamówek w supermarketach – wiemy jak ciężko rozkłada się plastik, więc stosujemy wielorazowe, płócienne torby. Dokładnie w ten sam sposób musimy spojrzeć na wpływ, jaki w naszym ciele zostawiają drogeryjne kosmetyki o wątpliwej jakości. Związki chemiczne przenikając przez skórę odkładają się wewnątrz tworząc zalążki do dalszych dolegliwości. W najlepszym przypadku nic nam nie będzie, ale czy warto ryzykować? O zdrowie trzeba dbać a urodę pielęgnować, więc wybierajmy mądrze – jak to się mówi – lepiej zapobiegać zamiast leczyć.