Makijaż permanentny i medycyna estetyczna


Każda kobieta codziennie stara się, by prezentować się jak najlepiej. Wiele z nich codziennie wstaje kilka godzin przed planowanym wyjściem, żeby zrobić makijaż, ułożyć włosy i ładnie się ubrać. Czasem zdarzają się również panie, które na co dzień nie mają czasu, aby robić mocny makijaż, lub po prostu nie chce im się malować.

Makijaż permanentny ust jest zabiegiem, który ułatwi ci codzienne szykowanie się do pracy, na uczelnie lub na zwykłe spotkanie towarzyskie. Efekt jest długotrwały, dzięki czemu nie będziesz musiała przed każdym wyjściem malować ust, ani martwić się, czy pomadka przypadkiem się nie rozmazała. Nie będziesz musiała już regularnie wydawać pieniędzy na nowe drogie pomadki. Dużym plusem tego rozwiązania jest również naturalny wygląd. Na początku pigment jest bardzo mocny, jednak utrzymuje jedynie kilka dni po zabiegu, po jakimś czasie kolor staje się mniej intensywny, a wargi wyglądają naprawdę nieziemsko. Niestety cena tego zabiegu jest wysoka – zazwyczaj waha się koło 800 zł za wypełnienie całych ust. Mimo wszystko efekt jest warty tylu pieniędzy.

Ostatnio coraz bardziej na popularności zyskuje medycyna estetyczna. Ma ona na celu redukcję zarówno wrodzonych defektów, jak i nabytych niedoskonałości. Dzięki niej możemy pozbyć się dyskomfortu związanego z naszym wyglądem zewnętrznym oraz pożegnać cechy, które nam w nim nie odpowiadają. Wiele kobiet, a nawet i mężczyzn decyduje się w gabinetach medycyny estetycznej na przeróżne zabiegi, np. na redukcję zmarszczek, mezoterapię igłową, czy powiększanie ust. Zabiegów jest o wiele więcej, a to na jaki się zdecydujemy, zależy tylko od naszych oczekiwań.
Warto wiedzieć, że medycyna estetyczna różni się od chirurgii plastycznej, gdyż jest o wiele mniej bolesna i nie wymaga pobytu w szpitalu.
W kwestii medycyny estetycznej należy jednak być bardzo ostrożnym, gdyż często niższa cena może nas skusić do zabiegu w niesterylnych i niehigienicznych warunkach. Ponadto zawsze dobrze jest się upewnić, czy zabieg wykonuje osoba doświadczona, możemy dzięki temu uniknąć niechcianych zakażeń bądź źle wykonanego zabiegu. Zabiegi medycyny estetycznej może wykonywać jedynie lekarz, który posiada specjalistyczne wykształcenie w tym kierunku.

Jak widać, nie trzeba codziennie wykonywać kilkugodzinnej rutyny, by poprawić swój wygląd i czuć się lepiej we własnym ciele.

Medycyna estetyczna: https://izabelacytrowska.pl/