Torty weselne


Organizacja wesela to spore przedsięwzięcie, dlatego też za planowanie uroczystości warto zabrać się nawet z rocznym wyprzedzeniem. Oprócz podstawowych elementów jak ubiór nowożeńców, doskonała orkiestra oraz przestronna sala bankietowa duże znaczenie mają również detale, takie jak dodatkowe atrakcje, wysokiej jakości alkohole oraz torty weselne.
Krojenie tortu przez państwa młodych to bardzo symboliczny moment, który jest ważnym elementem każdego przyjęcia weselnego. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zamówienie tortu w kilku smakach, aby trafić w gusta wszystkich gości. Najpopularniejsze smaki to owocowy, kawowy oraz czekoladowy. Całość wymaga oczywiście odpowiedniego wykończenia. Tort weselny składa się zwykle z kilku pięter a zewnętrzna warstwa udekorowana jest żywymi kwiatami oraz marcepanowymi figurkami.
Wiele par młodych decyduje się na wstępną degustację przed złożeniem zamówienia w wybranej cukierni. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć wielu komplikacji i rozczarowań. Koszt tortu weselnego jest dość wysoki, gdyż mieści się w przedziale od tysiąca do nawet dwóch tysięcy złotych. Na ostateczną cenę wpływ ma wiele czynników, między innymi waga oraz wybrane dekoracje.
Doskonałą alternatywą dla tortu w tradycyjnej formie może okazać się kompozycja z mini bez udekorowanych bitą śmietaną i świeżymi owocami bądź babeczek bogato zdobionych aksamitnym kremem budyniowym i frużeliną owocową. Dzięki temu dzielenie pomiędzy gości jest znacząco łatwiejsze a efekt zaskakujący.
W wielu punktach tort można zamówić według własnego projektu. Inspiracji warto szukać na forach i portalach społecznościowych, gdzie inni użytkownicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Renomowane cukiernie dysponują katalogami tortów, co znacząco ułatwia wybór. Zainteresowane osoby mogą wybrać odpowiedni wzór z kilkudziesięciu gotowych projektów. Pod zdjęciem danego tortu znaleźć można wszystkie dostępne smaki, użyte dekoracje oraz wstępną cenę podaną zazwyczaj za kilogram wyrobu cukierniczego.

Więcej znajdziesz na: https://cukiernia-piskorska.pl/