Kiedy należy zastosować leczenie kanałowe zęba?


Leczenie kanałowe nie jest niczym przyjemnym, jednak w niektórych przypadkach okazuje się koniecznością. Jest to stosunkowo skomplikowany zabieg, który wymaga odpowiedniej precyzji i wiedzy stomatologa. Warto wiedzieć, kiedy leczenie kanałowe jest jedyną alternatywą dla ekstrakcji zęba.

Kiedy leczenie kanałowe?
O konieczności wykonania leczenia kanałowego zawsze decyduje stomatolog. Zabieg jest wykonywany wówczas, gdy zapaleniu ulegnie miazga zęba. Jest to zwykle spowodowane zaniedbaniami i nieleczoną próchnicą. Leczenie kanałowe może się okazać konieczne również wtedy, kiedy ząb był już wcześniej leczony z powodu głębokiego ubytku. Dentysta może podjąć decyzję o leczeniu zęba kanałowego na podstawie badania oraz wywiadu przeprowadzonego z pacjentem.

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem Poznań jest konieczne?
Nieleczone zapalenie miazgi zęba może prowadzić do jego martwicy, a także do zakażenia sąsiednich tkanek. Jest to więc stan, który może zagrażać zdrowiu pacjenta, nie wspominając już o bólu, który wywołuje. Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie decyduje się na wykonanie leczenia kanałowego to dentysta ma tylko jedną możliwość, mianowicie dokonanie ekstrakcji zakażonego zęba, zanim infekcja zacznie się rozprzestrzeniać.